27 Nisan 2011 Çarşamba

MUSALLAT MİKROP............

06 Ocak 2007 Cumartesi

Merhaba,

bugün sizlerle günlerdir çılgın bir aşık gibi bana musallat olan mikrobum hakkında konuşmak istiyorum. Vücuduma ilk girişinde bana aşık olması yaklaşık on gün önceydi. Havada serserilik yaparken, beni gördü. Herzaman açık olan ağzımdan,boğazımın taa derinliklerini gördü. İşte üremek isteyeceğim kadın budur dedi, kendi lisanınca. Teklifsiz yerleşti boğazıma. İnsan hissediyor ama konduramıyor. Daha grip aşısıyla evleneli üç ay olmuştu, bana herhangi bir mikrobun musallat olması imkansızdı.

Musallat mikrop,boğazıma yerleştikten sonra,ben araya antibiyotikler koydum, iki cihan yanyana gelir biz gelemeyiz dedim ama nafile. Sen benimle yapamazsın, benim bağışıklık sistemim zayıf, hayatımdan çok mikrop geçti diyorum, aşkın gözü kör anlamıyor.

Günümüzde aşkın ömrü kısa sabretmeye karar verdim. Elbet ondan daha vasıflı bir mikrop girecek vücuduma, o zaman başı önünde terk edecek.

Mikrobun gözü kara,bir gün elinde bir demet ağrıyla boğazımda, diğer gün aksırık tıksırıkla burnumda.Yüz vermezsem, gözyaşlarına mendiller yetmiyor. Sinirlendirirsem eklemlerimdem vuruyor.

Musallat mikrop, laftan sözden anlamıyor.Aramızda sevgi yok, seninki sadece mikropgüdüsel birşey, etrafta üreyecek daha dinç vücutlar var.

Bana musallat olmasını istediğim çok şey var;


sağlık, mutluluk, huzur, brad.............Hep insanın keyfini kaçıran şeyler mi musallat olmalı? ''Musallat''kelimesini olumluda kullamaz mıyız? Bunun bir zamanı var mıdır?Hayatımızda üç gün kalabilen hastalık,bizim için musallat mertebesine yükselemez mi? Gene aynı sebepten, bizi mutlu eden olayların çabuk bittiğini dişündüğümüzden mi anlatırken onları musalatlamayız. Geçen üç yıl mutluluk bana musallat oldu,dün bana bir güzellik musallat oldu.................
Hiç yorum yok: